O zabiegu

klika przydatnych informacji

Co robić w dniu operacji

W dniu operacji nie powinieneś jeść przez 3 godziny przed zabiegiem, ale po operacji możesz jeść normalnie. Przed zabiegiem należy ogolić skórę moszny i nasady prącia. Najlepiej wieczorem w przeddzień operacji lub w dniu zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny

Wazektomia jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że będziesz przez cały czas przytomny. Lek znieczulający zostanie wstrzyknięty w skórę moszny oraz wokół nasieniowodów. Nie będzie żadnych wstrzyknięć w okolice jąder.

Jak przeprowadzana jest operacja

Stosowana jest technika "bez skalpela" co oznacza, że skóra nie jest przecinana lecz rozwarstwiana ostrym narzędziem co umożliwia odsłonięcie nasieniowodów.

Jak długo trwa operacja

Operacja trwa około 20 minut, ale czas pobytu w klinice wynosi ok. 1 godziny. Osoba towarzysząca może czekać w poczekalni. Nie zaleca się prowadzenia samochodu po operacji. Nie należy pić alkoholu w dniu operacji.

Co należy zrobić w domu po powrocie z kliniki

Kiedy wrócisz do domu zalecamy wziąć 2 tabletki Paracetamolu lub innego leku przeciwbólowego (ale bez aspiryny). Powinieneś spędzić resztę dnia w łóżku. Następnego dnia możesz poruszać się w sposób umiarkowany, możesz też prowadzić samochód. Ważne, aby nie doprowadzać do ucisku i urazu moszny przez kilka dni.

Czy mogą wystąpić powikłania po operacji

W klinice wykonujemy operację tak aby to nie nastąpiło, zawiązując nicią kikuty nasieniowodów. Jednak teoretycznie rekanalizacja może wystąpić w jakimkolwiek czasie nawet 10 lat po operacji i wtedy możesz być zdolny do zapłodnienia partnerki.